İğneli Epilasyon

İğneli Epilasyon

 

İğneli Epilasyon ;  Vücuttaki istenmeyen tüylerin, epilasyon cihazına bağlı epilasyon iğnesi ile kıl köküne girilip, kıl kalınlığına göre belirlenen elektrik akımının tatbiki suretiyle kıl kökünün kurutulması, kökü kurutulan kılın cımbızla hissettirilmeden alınması ve aynı kökte yeniden kıl oluşumunun önlenmesi yöntemidir.iğneli Epilasyonda mükemmel sonucu veren ileri teknoloji epilasyon cihazı değil epilasyonu yapan kişinin uzmanlığıdır.

 

İşinin ehli bir uzman tarafından yapılan iğneli epilasyonda, kurutulan kökte yeniden kıl oluşumu mümkün değildir. Ancak uygulama anında uygulama yapılacak bölgedeki tüm kıl ve tüylerin deri yüzeyinde olması gerekir ki bazen söz konusu bölgeye ağda, sir, jilet, cımbız, lazer epilasyon gibi yöntemlerin uygulanmış olması nedeniyle iğneli epilasyon uygulamasından sonra uygulama yapılan aynı bölgede çok daha az yoğunlukta da olsa ilk kez çıkacak yeni tüyler için tekrar iğneli epilasyon uygulanmasına ihtiyaç duyulabilecektir.

 

İğneli epilasyon şu durumlarda çok uygundur:


- Az sayıda tüylerde


- Lazerin uygulanamayacağı bölgeler (kaş altı bölge, göze yakın bölge, burun ve kulak içi)


- Beyaz ve çok açık renkli sarı, gri tüyler ( lazer ışığı kıl tarafından emilmez).


Çok ince ve açık renkli tüylerde, çok az sayıda tüylerde ve lazer tedavisinden sonra kalan ince açık renkli tüylerde iğneli epilasyon önerilebilir.

 

İlgili Resimler

Öne Çıkarılanlar

Dudak renklendirme, mekanik bir i

Lazer ışığı,bildiğimiz ışıktan fa

Hydrafacial, aktif bitkisel i&cce