Microblading Kaş Tasarım

Microblading Kaş Tasarım

 

Kadınların belki de yüzünde en çok dikkat ettiği ve önemsidiği alanlardan biri de kaşlardır. Bu kadar önemsemekte pek de haksız sayılmazlar aslında. Kaşların yapısı ve şekli bazen tüm yüz ifademizi değiştirebiliyor. Bazen kaşlarımız istediğimiz şekilde olmayabilir. Fazla seyrekleşme, yaş almadan dolayı veya farklı sebeplerden dolayı kaşların dökülmesi, genetik olarak seyrek veya fazla açık renkli kaşlar sizi tatmin etmeyebilir. Neyse ki artık bu sorunun çok kolay bir çözümü var.

 

Kaşlarınızı boyamakla uğraşmanıza, zaman kaybetmenize gerek yok. Kaş boyama veya farklı şekillerde kaş alma sürekli tekrarlanan yöntemler olduğu için fazla zamanınızı alacaktır. Yoğun gündelik tempoda herkesin buna zamanı olmayabilir. Böyle bir zaman kaybının önüne geçmek için Phibrows microblading uygulaması en iyi yöntemlerden biridir diyebiliriz. Kalıcı kaş makyajı ile istediğiniz şekilde ve renkte kaşlara sahip olabilirsiniz.


Phirbows Microblading kalıcı kaş tekniği bir Japon tekniğidir. Microblading kalıcı makyaj tekniğinin diğer kalıcı makyaj tekniklerinden en belirgin ayırt edici özelliği doğal görünüm sunmasıdır. Bunun dışında, microblading tekniğinin manuel olarak yapılması da büyük bir fark yaratmaktadır. Diğer kalıcı makyaj tekniklerinden farklı iğneler kullanılarak uygulanan microblading doğal bir görünüme kavuşmanızı sağlıyor. Bu tekniğin uygulaması çoklu iğnelerle yapılmaktadır.


Microblading yönteminde özellikle dikkat edilen noktalardan en önemlisi kaşınızın rengine uygun boyanın seçilmesi ve yüz şeklinize uygun modelin belirlenmesidir. Hazırlık aşaması olarak bilinen bu aşamadan sonra uygulamaya geçilmektedir. Uygulama için kullanılan boyaların doğal olması çok önemlidir. Uygulama kaş üzerine ince kıl çizimleri yapılarak gerçekleştiriliyor. Bu da, kendi kaşınızdan ayırt edilemeyen gerçek ve doğal kaş görüntüsünü sağlıyor.


Microblading tekniğinde boya tam olarak cildin derin tabakalarına işlemiyor, üst katta, epidermiste kalıyor. Bu da tekniğin yarı kalıcı olmasının esas sebeplerinden biridir. Ortalama olarak kalıcılık süresi 1 senedir diyebiliriz. Bu kalıcılık cilt tipine göre, kullanılan boyalara göre farklılık gösterebiliyor.

 

İlgili Resimler

Öne Çıkarılanlar

İpek kirpik uygulaması; ger

Hydrafacial, aktif bitkisel i&cce

Lazer ışığı,bildiğimiz ışıktan fa